Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 15:52
 
Türkiye Yasta İdlib'de 33 Şehit, 32 Asker Yaralı
İdlib'de düzenlenen hain saldırı sonucunda 33 asker şehit olurken, 32 asker de yaralandı.
GÜNDEM Haberi
Türkiye Yasta İdlib'de 33 Şehit, 32 Asker Yaralı

TÜRKİYE YASTA İDLİB'DE 33 ŞEHİT, 32 ASKER YARALI

İdlib'de düzenlenen hain saldırı sonucunda 33 asker şehit olurken, 32 asker de yaralandı. Düzenlenen hain saldırı ile ilgili konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, şehit sayısının 33 olduğunu, 32 askerin ise yaralı olduğunu söyledi.

 

Vali Doğan, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirilen yaralıların tedavisinin devam ettiğini vurgulayarak, "Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hataylı hemşerilerimizi bilgilendirmek istiyorum. Herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Sağlık personelimizin tamamı hastanede görevinin başındadır. Yaralılarımıza gerekli tedaviler yapılmaktadır. Hemşerilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum" dedi.

 

Bazı askerlerin göçük altında olduğu ve kurtarma çalışmalarının yarın devam edeceği iddialarıyla ilgili olarak da açıklamada bulunan Vali Doğan, "Şu an tüm askerlerimiz Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan içeriye alınmıştır. Yaralılarımız hastanededir" şeklinde konuştu.

 

"Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Hatay'daki devlet hastanelerinde tedavileri devam ediyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" şeklinde konuşmasını sürdüren Vali Doğan, yaralılarla ilgili bilgilendirmeleri zaman içinde kamuoyuyla paylaşılacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medya, WhatsApp, Facebook, Instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, memur alımı, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, sözleşmeli personel, en kolay kredi kredi kartı, canlı maç izle, 4D, taşerondan kadroya geçen, sürekli işçi, EYT, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Yasta, İdlib'de, 33, Şehit,, 32, Asker, Yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı