Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 11:15
 
Şevkin: Bozulan Sistemi “Z” Kuşağı Düzenleyecek
CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mecliste sosyal medya düzenlemesinin aciliyetini sorguladı.
- Haberi
Şevkin: Bozulan Sistemi “Z” Kuşağı Düzenleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda sosyal medya düzenlemesinin aciliyetini sorguladı.

Türkiye’de sistemin bozulduğuna dikkat çeken ve bu sistemi ‘Z kuşağının düzenleyeceğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Z kuşağı gençlerinden bu kadar korkmayın. Sistemini bozduğunuz ülkeyi düzenleyecek olan onlar” dedi.

 

ACİLİYETİ NEDİR?

İnternet ve sosyal medya etkinliğinin dünya çapında artarken hukuki statünün tartışıldığını kaydeden Dr. Şevkin, şöyle konuştu:

“Avrupa ve ABD örneklerine bakıldığında ülkelerin büyük bir çoğunluğunun bu konuda faaliyet gösteren şirketlere özel bir düzenleme yapmadığını, bunun yerine içeriklerin yasal denetimi açısından kendi ceza kanunları, iletişim kanunları ve ilgili iç hukuk mevzuatını baz aldıkları görülmektedir. Yalan haberle mücadele, şiddet içerikli paylaşımların engellenmesi, nefret söylemlerinin düzenlenmesine ilişkin Avrupa ve dünya örnekleri incelemeleri yapılmış mıdır? Bu sağlıksız süreçte bunun aciliyeti nedir diye sormak isterim.”

 

Sosyal Medya, Sosyal Medya Gazetesi, WhatsApp, Facebook, instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika, Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, en kolay kredi kredi kartı, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şevkin:, Bozulan, Sistemi, “Z”, Kuşağı, Düzenleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı