Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 16:47
 
“Organik Tıbbi ve Aromatik Bitki” Eğitimine Yoğun İlgi
2020 yılını “Tarım Yılı” ilan eden İstanbul Büyükçekmece Belediyesi, tarımın bilimsel yöntemlerle yapılabilmesine yönelik olarak başlattığı eğitim programını sürdürüyor.
YAŞAM Haberi
“Organik Tıbbi ve Aromatik Bitki” Eğitimine Yoğun İlgi

“ORGANİK TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ” EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

2020 yılını “Tarım Yılı” ilan eden İstanbul Büyükçekmece Belediyesi, tarımın bilimsel yöntemlerle yapılabilmesine yönelik olarak başlattığı eğitim programını sürdürüyor. Hafta sonu gerçekleştirilen “Organik Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” konulu uygulamalı eğitim yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

GELENEKSEL TARIM YERİNE BİLİMSEL YÖNETMELER

Büyükçekmece Belediyesi Tarım Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nce elverişli tarım alanlarının daha verimli kullanılması, çiftçilerin geleneksel tarım yöntemleri yerine bilimsel tarıma yönlendirilmesi, tarım yoluyla gelir etmek isteyenlere imkan yaratmak amacıyla başlatılan eğitimlere ilgi yoğun oluyor.

 

EĞİTİMLER 5 HAFTA SÜRECEK

5 hafta boyunca haftada 3 gün olarak ücretsiz verilen eğitim programı kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan Sağlam eşliğinde uygulamalı eğitim verildi. Kursiyerlere lavanta, kekik, adaçayı, nane, civan perçemi vb. bitkilerin özellikleri ve yetiştirilmesine yönelik olarak bilgiler verildi.

 

Sosyal Medya, WhatsApp, Facebook, Instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, memur alımı, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, sözleşmeli personel, en kolay kredi kredi kartı, canlı maç izle, 4D, taşerondan kadroya geçen, sürekli işçi, EYT, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Organik, Tıbbi, ve, Aromatik, Bitki”, Eğitimine, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı