Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 14:51
 
Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde Meslek Eğitimi
Adana Çukurova Belediyesi Güzelyalı Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde kadınlar pastacılık kursuna katılarak meslek öğreniyor. Kursiyerlere ziyarette bulunan Başkan Soner Çetin, kadınlara yönelik birçok proje geliştirdiklerini belirterek, “Erkek bir belediye başkanı olarak bana ‘Kadın Dostu Belediye Başkanı’ unvanı verdiler. Bununla gurur duyuyorum” dedi.
YAŞAM Haberi
Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde Meslek Eğitimi

KADIN SOHBET VE DAYANIŞMA EVİ’NDE MESLEK EĞİTİMİ

Adana Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan kadın sohbet ve dayanışma evlerinde artık kadınlar meslek sahibi de oluyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, pastacılık kursunun verildiği Güzelyalı Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’ne ziyarette bulunarak, pastacılık kursu alan kadınlarla sohbet etti. Güzelyalı Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’ni eşi Ayşe Çetin’le birlikte ziyaret eden Başkan Soner Çetin, bu tür kursların çoğalarak devam edeceğini açıkladı.

 

Erkek bir belediye başkanı olmasına karşın kendisine “Kadın Dostu” unvanı verildiğini ve bundan mutluluk duyduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin, “Kadın dostu lafla olmaz. Biz bunu çalışmalarımızla kanıtlıyoruz. Bugüne kadar kadınlarımıza yönelik birçok proje geliştirdik. Kreşlerimiz Türkiye’deki tüm belediyelere örnek oldu. Biz kreş açmaya başladıktan sonra özel kreşlerin fiyatları aşağı endi. Çok ilgi görüyor ve çocukları artık noter huzurunda çekilişle kreşe kabul ediyoruz. Çünkü özel kreş fiyatları asgari ücrete yakın. Böyle olunca kadınların çalışmasının anlamı kalmıyor. Biz bu kreşlerle kadın istihdamının önündeki engelleri kaldırdık” dedi.

 

KURS SAYILARI ARTACAK

Başkan Soner Çetin, Atatürk Kadın Yaşam Köyü’nde 27 branşta kurs verildiğini hatırlatarak, buradaki Kadın Dayanışma Merkezi’nde kadınlara hem psikolojik hem de hukuki destek sağlandığını söyledi.

“Her anlamda kadının yanında olduğumuzu hissettiriyoruz” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, “Emekli dinlenme evlerini açınca kadınlardan da talep geldi. Oysa biz emekli dinlenme evlerini hem erkekler hem de kadınlar için açmıştık. Bunun üzerine kadın sohbet ve dayanışma evlerini açtık. Şimdi kadınlarımız burada sadece sohbet edip zaman geçirmiyor artık meslek de öğreniyor. Bu tür kurslarımız devam edecek. Biz bu tesisleri yapıyoruz ve size emanet ediyoruz. Buralar sizlere ait. Koruyacağınıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Soner Çetin, kurslara devam eden kadınlara başarılar diledi, kurs veren eğitmenlere de teşekkür etti. Ziyaretten kadınlar hünerlerini sergileyerek hazırladıkları pastaları ve Başkan Soner Çetin’e ikram ettiler.

 

Sosyal Medya, WhatsApp, Facebook, Instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, memur alımı, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, sözleşmeli personel, en kolay kredi kredi kartı, canlı maç izle, 4D, taşerondan kadroya geçen, sürekli işçi, EYT, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Sohbet, ve, Dayanışma, Evi’nde, Meslek, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı