Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 14:11
 
Hatay'da Yangı 33 Saat Sürdü
Hatay'da, iki gün önce başlayan ve dün kontrol altına alınan orman yangınında soğutma çalışmaları devam sürüyor. Hatay’ın üç ilçesini etkileyen orman yangını 33 saat sürdü.
- Haberi
Hatay'da Yangı 33 Saat Sürdü

Hatay’ın Belen İlçesi’nde başlayan ve rüzgârın da etkisiyle İskenderun ve Arsuz İlçelerine de sıçrayan orman yangını, dün kontrol altına alındı. Yangın söndürme ekipleri, bugün sabahın ilk ışıklarıyla 3 İlçedeki yangın  bölgelerinde, çok sayıda arazöz ile soğutma çalışmalarına devam ediyor.

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Hatay Valiliği orman yangını ve söndürme çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada "Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup, konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Henüz sabotaj ile ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır. Hem yangının seyrini hem de sabotaj ihtimalini araştırmak için bölgemizde İHA’lar görev yapmakta olup, kolluk kuvvetlerimizde kapsamlı bir şekilde konuyu araştırmaktadır" dendi.

 

Sosyal Medya, Sosyal Medya Gazetesi, WhatsApp, Facebook, instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika, Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, en kolay kredi kredi kartı, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay'da, Yangı, 33, Saat, Sürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı