Haber Detayı
04 Ekim 2020 - Pazar 15:39
 
Ermenistan'dan Azerbaycan’a Roketli Saldırı
Azerbaycan, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarını kurtarmaya yönelik operasyonlarına devam ediyor. Ermenistan’ın yine sivilleri hedef aldığı saldırıda bir sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı.
- Haberi
Ermenistan'dan Azerbaycan’a  Roketli Saldırı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermeni askeri grupların, Azerbaycan'daki şehir ve köylere yönelik saldırılarını sürdürdüğü aktarıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ermeni askeri gruplar, Gence şehrini, Karabağ’da ise Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini topçu ve roket atışlarıyla bombalıyor. Gence’ye yönelik saldırılar, Ermenistan topraklarından yapılmıştır" dendi ve saldırıda bir sivilin öldüğü, 4 sivilin de yaralandığı aktarıldı.

 

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, saldırıya yönelik yaptığı açıklamasında, "Ermenistan’dan Azerbaycan topraklarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar, kışkırtmaya yöneliktir ve çatışma bölgesini genişletmektedir" şeklinde konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hajiyev de saldırıyı kınayarak, Gence'deki saldırıya yönelik fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı da Azerbaycan'ın Terter, Beylegan bölgeleriyle, Gence kentine yönelik Ermenistan tarafından yapılan saldırılarda, şimdiye kadar toplam 22 kişinin hayatını kaybettiğini ve 74 kişinin de yaralandığını açıklandı.

 

Sosyal Medya, Sosyal Medya Gazetesi, WhatsApp, Facebook, instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika, Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, en kolay kredi kredi kartı, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ermenistan'dan, Azerbaycan’a, , Roketli, Saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı