Haber Detayı
04 Ekim 2020 - Pazar 20:33
 
Boyvadaoğlu: Türkiye ve Azerbaycan Tek Millettir
İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Ermenistan’ın saldırgan ve işgalci politikaları hakkında açıklamada bulunarak, Azerbaycan devletine karşı yapılan saldırıların, asla kabul edilmeyeceğini söyledi.
- Haberi
Boyvadaoğlu: Türkiye ve Azerbaycan Tek Millettir

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Ermenistan’ın saldırgan ve işgalci politikaları hakkında açıklamada bulunarak, Azerbaycan devletine karşı yapılan saldırıların, asla kabul edilmeyeceğini söyledi.

“KALBEN DUALARIMIZLA YANLARINDAYIZ”

Açıklamasında, “30 yılı aşan bir geçmişi bulunan Yukarı Karabağ meselesinin günümüzde ulaştığı durum sadece iki ülke açısından değil, bölgemiz açısından da riskli bir duruma dönüşmüş bulunmaktadır.” ifadelerini kullanan İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Azerbaycan Devleti’nin ve Azerbaycan halkının her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

 

YUKARI KARABAĞ AZERBAYCAN’INDIR

Boyvadaoğlu, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü temelinde öncelikle işgal edilmiş bölgelerin boşatılması ve bu topraklarda Azerbaycan’ın egemenliğinin yeniden hakim kılınmasından geçtiğini, Yukarı Karabağ, her daim Azerbaycan’nın olduğunu ve öyle de kalacağına işaret ederek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ivedilikle konuyu gündemine alması ve gerekli kınamaları yapması, Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarının boşaltılması için konunun uluslararası gündemde yer alması gerektiğine dikkat çekti.

 

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN TEK BİR MİLLETTİR

İYİ Parti Adana İl Başkanı Boyvadaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuksal ve siyasi dostlukları ve kardeşlikleri ile her zaman Azerbaycan’ın yanlarında olduğunu belirterek, “Bizler İki ayrı devlet olabiliriz ancak, Türkiye ve Azerbaycan halkı olarak tek bir milletiz. Her zaman bütün kalbimizle, dualarımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Çatışmalarda hayatlarını kaybeden asker ve sivil Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar dilerken, yaralı Azerbaycanlı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Gerektiğinde, Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile birlikte cephede de beraber omuz omuza savaşırız” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medya, Sosyal Medya Gazetesi, WhatsApp, Facebook, instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika, Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, en kolay kredi kredi kartı, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Boyvadaoğlu:, Türkiye, ve, Azerbaycan, Tek, Millettir,
Yorumlar
Haber Yazılımı