Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 16:39
 
Bakan Pakdemirli: “2 Bin 153 Personel Alımı Yapacağız”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bakanlığımıza mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker ile veteriner hekim branşlarında 2 bin 153 personel alımı yapacağız'' diye konuştu.
EKONOMİ Haberi
Bakan Pakdemirli: “2 Bin 153 Personel Alımı Yapacağız”

BAKAN PAKDEMİRLİ: “2 BİN 153 PERSONEL ALIMI YAPACAĞIZ”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı.

 

2 bin 153 personelin kadro dağılımını duyuran Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, “Bin 163 Mühendis, 11 Sağlık Teknikeri, 50 Teknisyen, 139 Tekniker ve 790 Veteriner Hekim alımı gerçekleştireceğiz’’ diye açıklamada bulundu.

 

Mühendis kadrosuna atanmak için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri olarak atanmak için, yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

 

50 kişilik Teknisyen kadrosuna atanmak için ise, en az Ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı aranırken, Tekniker kadrosuna atanmak için de en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor.

Veteriner Fakülteleri’nden mezun olan kişiler ise 790 kişinin alınacağı veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecekler.

 

Sosyal Medya, WhatsApp, Facebook, Instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, memur alımı, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, sözleşmeli personel, en kolay kredi kredi kartı, canlı maç izle, 4D, taşerondan kadroya geçen, sürekli işçi, EYT, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Pakdemirli:, “2, Bin, 153, Personel, Alımı, Yapacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı