Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 19:10
 
Bakan Akar: “Rejim Hedefleri Ateş Altına Alındı”
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki hain saldırı sonrasında 200’den fazla rejim hedeflerinin ağır ateş altına alındığını dile getirerek, 329 rejim askerinin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Bakan Akar: “Rejim Hedefleri Ateş Altına Alındı”

BAKAN AKAR: “REJİM HEDEFLERİ ATEŞ ALTINA ALINDI”

Hatay'daki Taktik Komuta Merkezi’nde açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarıyla 200'den fazla rejim hedeflerinin ağır şekilde ateş altına alındığını söyledi.

 

Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı açıklamada, SA-17 ve SA-22 Hava Savunma Sistemleri, 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 top ile obüs, 5 mühimmat kamyonu, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 1 karargâh binası ve 329 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

 

Konuşmasında, "Ateşkesi sağlamak, göçü önlemek ve bölgede yaşanan insanlık dramını sona erdirmek üzere İdlib'de bulunan birliklerimiz alçakça bir hava saldırısına maruz kalmış, 33 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş ve 32 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" ifadelerini kullanan Milli Savunma Bakanı Akar şunları söyledi;

 

“Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya Federasyonu'nun sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiş, ilk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen maalesef saldırı devam etmiştir. Bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur. Ayrıca bu saldırı sırasında birliklerimizin etrafında hiçbir silahlı grubun da bulunmadığını burada belirtmek isterim. Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla derhal 200'den fazla rejim hedefi ağır şekilde ateş altına alınmıştır. Bu atışlar sonucunda 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 çeşitli cins ve çapta top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, bir karargah binası ve 329 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir. Atışlarımız ve faaliyetlerimiz planlandığı şekilde devam etmektedir.”

 

Milli Savunma Bakanı Akar, şehitlere rahmet, kederli ailelerine, TSK'ya ve asil millete başsağlığı, yaralı personele acil şifa temenni ederek; "Bugüne kadar şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık. Bundan sonra da bırakmayacağız. Operasyonlarımız, Mehmetçiğe ve bölgedeki mazlumlara uzanan kanlı eller kırılana kadar devam edecektir" dedi.

 

Sosyal Medya, WhatsApp, Facebook, Instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, NTV, CNN, memur alımı, sözcü, hürriyet, milliyet, cumhuriyet, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, sözleşmeli personel, en kolay kredi kredi kartı, canlı maç izle, 4D, taşerondan kadroya geçen, sürekli işçi, EYT, #WallStreetJournal, # USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Akar:, “Rejim, Hedefleri, Ateş, Altına, Alındı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı