Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 11:18
 
Anayasa Mahkemesi’nde Toplantı Kararı
Anayasa Mahkemesi’nin tüm üyeleri 14.10.2020 Çarşamba günü saat 14:00'te gündemsiz olarak toplanacak.
- Haberi
Anayasa Mahkemesi’nde Toplantı Kararı

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı “Işıklar Yanıyor” paylaşımı, sonrası hem hükümetten hem de AK Parti'den tepkiler geldi.

Tartışmaların ortasında kalan Anayasa Mahkemesi, tüm üyeleri ile saat 14:00’da bir araya gelecek. Toplantıda, Enis Berberoğlu hakkında verilen ve sonrasında yaşanan olaylar ele alınacak. AYM'nin Enis Berberoğlu hakkında “Hak İhlali” kararı vermesin ardından, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanmasına yer olmadığına karar vermişti.

 

IŞIKLAR YANIYOR

Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım Twitter hesabından akşam ışıklandırılmış olan Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşarak, "Işıklar Yanıyor" paylaşımında bulundu. Engin Yıldırım'ın paylaşımı “darbe iması” olarak yorumlanıp, paylaşımınıa tepkiler gösterildi.

Hem hükümetten hem de AK Parti'den tepkiler geldi. Tepki açıklamalarında; "Paylaşımda darbe iması var" denilerek, demokrasi vurgusu yapıldı. Prof. Dr. Engin Yıldırım ise, yeni bir açıklama yaparak, "Demokrasi dışı oluşum ima etmem söz konusu değildir" dedi.

 

Sosyal Medya, Sosyal Medya Gazetesi, WhatsApp, Facebook, instagram, Sosyal Medya Uygulamaları, Oyun, Son dakika, Güncel Haberler, Çeyrek altın ne kadar, Wikipedia, N11, sahibinden, gitti gidiyor, morhipo, trendyol, n11, amazon, hepsiburada, en kolay kredi kredi kartı, #WallStreetJournal, #USAToday, #NewYorkTimes, #WashingtonPost, #FinancialTimes, #TheWallStreetJournal, #AlAwsat, #TheGuardianWeekly, #DieZeit, #AlArabyAlJadeed,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anayasa, Mahkemesi’nde, Toplantı, Kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı